Všechny děti potřebují modlitbu

V Katolickém týdeníku (2013/15) jste mohli najít přílohu Doma věnovanou modlitbě za děti. Pokud se vám toto číslo nedostalo do rukou, můžete si ústřední článek přečíst on-line na webu Katolického týdeníku: Všechny děti potřebují modlitbu. Mimo jiné se tato příloha dotýká i hnutí Modlitby matek. V rámci tohoto hnutí se schází skupina maminek i v naší farnosti (každý čtvrtek večer ve farní kapli Božího milosrdenství). Nemusí však zůstat jen u jedné skupiny, tato iniciativa může být inspirující pro maminky na mateřské dovolené, které by klidně mohly vytvořit další skupinu.

Otcové také nemusí zůstat pozadu. Z iniciativy diakona Maurice Williamse vzniklo v Anglii obdobné hnutí Modlitby otců, které sdružuje duchovní i fyzické otce s cílem modlit se za svět, za pokoj v rodinách a za to, aby muži přijali svou pravou úlohu a ukázali, co skutečně znamená „být otcem“. Pokud by kdokoli z tatínků našel touhu setkat se při modlitbě sobě vlastní, dejte o sobě vědět.

P. Ladislav