Zemřel P. Josef Pelc

V úterý 10. července 2018 všechny zasáhla zpráva o tragické smrti našeho otce děkana P. Josefa Pelce. Odešel ve svých 46 letech do domu Otcova. Na vinici Páně sloužil 21 let a působil v Přerově, Holešově, Velkých Opatovicích, Lipníku nad Bečvou a nakonec v Uherském Brodě.

I když byl plně nasazen pro svou farnost, mohli jsme ho potkat i při událostech naší farnosti. Např. při slavnosti biřmování nebo loni při jedné z postních přednášek.

Otec Josef Pelc pocházel ze Vsetína, kde se v roce 1972 narodil. Vystudoval místní gymnázium a po něm v roce 1990 nastoupil do semináře a na bohosloveckou fakultu, která později byla přejmenována na Cyrilometodějskou teologickou fakultu. Po 3. ročníku přerušil studium a odjel na jeden rok do USA do Texasu, kde pracoval jako dobrovolník v katolické škole sv. Lea v San Antoniu. Po návratu rok studoval teologii jako laik a pracoval také v novinách, které se jmenovaly Český deník. Závěr studií prožil opět v Arcibiskupském semináři a v roce 1996 byl vysvěcen na jáhna. Jáhenský rok sloužil v Přerově. Po kněžském svěcení nastoupil do Holešova jako kaplan. Po dvou letech (1999) šel na první samostatné místo ve Velkých Opatovicích, kde strávil čtyři léta. Od roku 2003 pak působil jako farář v Lipníku nad Bečvou a v dalších dvou farnostech v okolí jako administrátor (Hlinsko, Týn nad Bečvou). Na začátku července 2010 začal působit jako farář a zároveň děkan v Uherském Brodě.

Mysleme na otce Josefa s vděčností ve svých modlitbách. R. I. P.

One Response to Zemřel P. Josef Pelc

• Eliška Čičelová napsal:

Dnes, při ranní mši svaté, na premonstrátských exerciciích, bude otcem Petrem Pavlem Severinem OPraem odsloužena v kapli svaté Anny v klášteře v Nové Říši mše svatá za tragicky zesnulého otce děkana Josefa.
    R.I.P. otče Josefe….