Novéna ke sv. Dominiku Saviovi

Jsme zváni, abychom se připojili k modlitbě Novény ke sv. Dominiku Saviovi za katolickou základní školu v Uherském Brodě, především za správnou volbu nového ředitele a také za učitelský sbor a děti, které do školy v září poprvé nastoupí.

1. den novény

Svatý Dominiku Savio, eucharistická zbožnost tě naplňovala radostí z přítomnosti Pána Ježíše do té míry, že ses dostával do vytržení mysli. Vypros nám stejně vřelou víru a lásku k Nejsvětější svátosti, abychom se dovedli klanět svátostnému Ježíši s vroucností a přijímali jej opravdu dobře.

Dále modlitby, které se modlí každý den: Otče náš, Zdrávas, Sláva Otci.

Oroduj za nás, sv. Dominiku Savio, aby nám Kristus dal účast na svých zaslíbeních.

Modleme se: Bože, ve sv. Dominiku Saviovi jsi dal chlapcům obdivuhodný příklad zbožnosti a čistoty. Dopřej milostivě, abychom ti podle jeho příkladu a na jeho přímluvu statečně sloužili bezúhonným tělem a čistým srdcem. Skrze Krista, našeho Pána. Amen.

Modlitba ke sv. Dominiku Saviovi: Svatý Dominiku Savio, ve škole Dona Boska ses stal podivuhodným vzorem křesťanských ctností, uč nás milovat blahoslavenou Pannu a duše tak vroucně a horlivě jako ty. Pomoz nám tebe napodobovat ve snaze o svatost, abychom dosáhli s Tebou věčné nebeské slávy spolu se svými dětmi.

2. den novény

Svatý Dominiku Savio, něžná úcta k neposkvrněné Matce Boží tě vedla k tomu, žes jí záhy zasvětil své nevinné srdce a že jsi šířil její úctu s dětinskou oddaností. Vypros nám, abychom byli i my jejími upřímnými ctiteli a ona, aby nám byla pomocnicí v nebezpečích života i v hodině smrti.

3. den novény

Svatý Dominiku Savio, tys učinil hrdinské předsevzetí: „Raději zemřít než zhřešit.“ Tak sis zachoval neporušenou andělskou čistotu. Vypros také nám milost, abychom se vyhýbali nevhodným zábavám a příležitostem ke hříchu, a tak si uchovali tuto krásnou ctnost.

4. den novény

Svatý Dominiku Savio, pro slávu Boží a pro dobro duší přemáhals nesprávné lidské ohledy a s apoštolskou horlivostí bojovals proti zlozvyku vyslovovat bez náležitého důvodu Boží jméno, proti urážení Boha zlehčováním jeho svatých a pomlouváním katolické církve a jejich představitelů. Vypros také nám, abychom uměli vítězit nad lidskými předsudky a horlivě bránili Boží pravdu a práva církve.

5. den novény

Svatý Dominiku Savio, tys pochopil důležitost křesťanského sebezáporu, a proto jsi zoceloval svou vůli konáním dobra. Pomáhej nám, abychom dovedli ovládat své náklonosti a vášně a abychom snášeli životní zkoušky a protivenství vždy z lásky k Bohu.

6. den novény

Svatý Dominiku Savio, dosáhl jsi vrcholu křesťanské dokonalosti tím, žes vzorně poslouchal rodiče a křesťanské vychovatele. Dej, abychom svou poslušností ochotně spolupracovali s Boží milostí a zachovávali pokyny učitelského úřadu katolické církve.

7. den novény

Svatý Dominiku Savio, tobě nestačilo, žes byl apoštolem svým kamarádům. Toužils, aby se i naši odloučení bratři a sestry vrátili do pravé Kristovy církve. Vypros také nám misijní horlivost a pomoz nám, abychom se stali apoštoly ve svém prostředí v dnešním světě.

8. den novény

Svatý Dominiku Savio, tys konal všechny své povinnosti tak svědomitě, že ses stal vzorem neúmorné pracovitosti, podněcované modlitbou. Vypros i nám, abychom vzorně konali své povinnosti a zároveň byli příkladně zbožní.

9. den novény

Svatý Dominiku Savio, pevně ses rozhodl, že se staneš svatým. Ve škole Dona Boska jsi dosáhl zářivé svatosti už v chlapeckém věku. Vypros také nám, abychom vytrvali v dobrém předsevzetí, proměnili se v živé chrámy Ducha Svatého a zasloužili si věčnou blaženost v nebi.