První fáze znovuobnovení bohoslužeb

V první fázi tzv. uvolňování krizových opatření je možné, aby se bohoslužeb účastnilo nejvýše 15 osob (platí do 10. května). V tomto období budou v naší farnosti probíhat bohoslužby takto: Mše svaté přenášené on-line (neděle a pátek) budou slaveny bez účasti veřejnosti ve farní kapli, ostatní bohoslužby dle rozpisu budou v kostele, přístupné rodině, která má v daný den úmysl, varhaníkovi a asistenci (podle rozpisu). Pohřby se konají běžným způsobem v kostele. Případné změny budou uvedeny na tomto webu.

Veškeré bohoslužby podléhají těmto pravidlům:

1. V kostele musí lidé dodržovat minimální rozestupy dva metry mezi účastníky bohoslužeb (s výjimkou členů v rámci jedné rodiny nebo jinak propojených osob).
  2. Účastníci si před vstupem do kostela povinně vydesinfikují ruce.
  3. Všichni účastníci bohoslužeb mají roušku vyjma okamžiku přijetí Eucharistie.
  4. Vynechává se pozdravení pokoje a žehnání se svěcenou vodou.
  5. Kostel je po každé bohoslužbě třeba řádně vyvětrat a pečlivě vydesinfikovat kontaktní plochy (kliky, lavice apod.).
  6. Je omezen přístup věřících do dalších míst v kostele mimo hlavní bohoslužebný prostor.
  7. Obdobná pravidla platí pro svatby a křty.

Veškerý další program, který vyžaduje shromažďování lidí, je do odvolání zrušen.

Kostel je přístupný pro modlitbu obvyklým způsobem (otevřená předsíň). Je možné individuálně žádat o svátost smíření či podání svatého přijímání (po telefonické domluvě).