Jste návštěvník | Dnešních návštěv

Postní rozjímání v Roce biřmování 2012

V současné době jsme v naší zemi svědky toho, že mnoho křesťanů považuje svátost biřmování za určitý „zbytečný“ nadstandart. Tato svátost je proto často odsouvána na dobu, kdy bude více času, nebo kdy si trochu více ujasníme základy víry apod.

Letošní rok je druhým přípravným rokem na výročí příchodu sv. Cyrila a Metoděje na Moravu, které oslavíme v roce 2013. Otec arcibiskup Mons. Jan Graubner ve svém pastýřském listu zdůraznil, že je to především Duch svatý, který buduje Boží království ve světě. A jestliže my nehoříme takovou vírou, abychom zapalovali všechny kolem nás, pak je nutné obnovit své rozhodnutí pro Boha a otevřít se působení Ducha svatého, který může změnit i dnešní svět.

K zamyšlení nad touto svátostí nám mohou pomoci tato každodenní postní rozjímání, která připravili kněží uherskobrodského děkanátu.

Texty k rozjímání naleznete jako přílohu farního časopisu Jákob (první týden), další týdny budou pro zájemce k dispozici v kostele. Kompletní texty si můžete také stáhnout zde: ve formátu brožury k vytištění, v týdenních listech.

858 Total Views 3 Views Today

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *