Jste návštěvník | Dnešních návštěv

Beatifikace Jana Pavla II.

Fotogalerie: Beatifikace Jana Pavla II.

Právě se k vám dostává zpráva, která byla čerstvá a velmi aktuální 1. května tohoto roku, též 2. neděle velikonoční – Neděle Božího Milosrdenství. A také den beatifikace tolik milovaného papeže Jana Pavla II. Měla jsem tu příležitost účastnit se tohoto slavnostního dne v Římě. Slavit tuto výjimečnou událost s 1,5 milionem lidí nebylo tak jednoduché. To z televizní obrazovky nepoznáte.

Už od sobotního večera se věřící začali shromažďovat v ulicích Věčného města, zvláště před branami Svatopetrského naměstí. Tiché a překvapivě trpělivé pomalé posunování celého toho davu utichlo na dvě hodiny a už ve 4 hodiny ráno se věřící začali posunovat směrem na náměstí. Naše skupinka se dostala na konec náměstí v 9.15 hodin. Na prožití slavnostní mše svaté si každý vydobyl trochu toho prostoru.

Beatifikační mše svatá byla sloužena v italském jazyce. Ale většina polských skupinek si zabalila radia sebou, tudíž díky přítomným televizím a rádiím s překladateli rozuměla. Cely ten dav věřících se sjednotil k ohromnému aplausu, jakmile zaznělo „Beato Giovani Paolo Secondo“. Prapory a vlajky zemí světa se daly do pohybu, srdce všech přítomných se zachvěla radostí a přidala se k andělskému plesáni v nebi.

Oficiálně se tímto aktem potvrdilo, ze Jan Pavel II. vyprošuje požehnaní každému a vzkazuje „Nebojte se být svědky Boží lásky v dnešní době!“

Pro webové stránky farnosti Vlčnov

Lidy, toho času pobývající v evangelizační škole Jeunesse Lumière ve Francii.

649 Total Views 1 Views Today

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *