Noc kostelů 2011

Zatímco celý Vlčnov pomalu vstupuje do stěžejní akce roku Jízdy králů 2011, koná se dnes 27. května 2011 také celorepubliková událost Noc kostelů 2011.

O co vlastně v Noci kostelů jde? Noc kostelů je

• pozváním všech lidí dobré vůle ke společnému setkání a k objevování krásy křesťanských výtvarných a architektonických pokladů,
  • projevem kreativity a důvěry v život u lidí, kteří chrámy stavěli a zdobili, ale i u těch, kteří je dnes obývají a chtějí se podělit o svou víru, o svůj život, a svoje osobní obdarování a dovednosti,
  • nabídkou zakotvené křesťanské spirituality, modlitby a služby potřebným,
  • znamením živé spolupráce křesťanských církví (ekumenismus), která zaceluje rány vzniklé v minulých staletích.

Nejbližší místa, která se do Noci kostelů 2011 zapojila, je město Uherský Brod, Ostrožská Lhota či Bojkovice. Ze všech krajů a diecézí v ČR se zapojily nejrůznější kostely s více jak 5588 body programu. Akce Noc kostelů se koná také v sousedním Slovensku, Rakousku, Německu či Nizozemí. Více informací naleznete na webu www.nockostelu.cz.