This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 1 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.

Příklad pokory, služby a lásky

Text k zamyšlení u příležitosti Zeleného čtvrtku | 29. března 2018

Dnes nám Ježíš dává příklad pokory, služby a lásky. K tomu, abychom mohli sloužit bližním, potřebujeme postoj pokory. Když prokazuji službu – když jsem svému bližnímu užitečný, je to projev lásky. Z pokory roste služba, ze služby láska. Věřit v Ježíše znamená zaujímat tento postoj.

My jsme často schopni prokázat službu svému bližnímu, ale s postojem, že budu patřičně odměněn. Že mi dotyčný bude vděčný, dlužný, že mi to oplatí. Ježíš ale tento postoj přijímá bez nároku na odplatu.

Tento skutek – umývání nohou – otevírá první mši svatou. Vše, co se pak děje – Ježíšovo učení, výzvy i napomenutí a jeho vydání se nekrvavým způsobem, je pokračováním tohoto postoje pokory, služby a lásky.

Není to ale jen tak, není vůbec jednoduché tento postoj přijmout. Proto dnes také vidíme Ježíše odcházet do Getsemanské zahrady, kde prožívá smrtelnou úzkost v dialogu se svým Otcem. I my musíme vstoupit do tohoto dialogu, pokud chceme Ježíše napodobit. Nedokážeme přijmout tento postoj, kdyby nás k tomu neuschopnil sám Bůh.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *